Přeskočit na obsah

Podpořte vznik Evropské strategie na podporu občanské společnosti

21. 06. 2022

Občanská společnost v zemích EU se ocitá – ve větší, či menší míře – pod tlakem. Z různých koutů EU zaznívá poptávka po přijetí Evropské strategie na podporu občanské společnosti. Přijetí takového dokumentu by znamenalo symbolické uznání důležitosti občanské společnosti. Zároveň by také prakticky přispělo k její schopnosti naplňovat svou roli v demokratické společnosti.

 

Posílit, zapojit, podpořit a chránit. Zpráva European Civic Forum představuje evropskou strategii občanské společnosti

2. 06. 2022

European Civic Forum zveřejnilo 24. května 2022 zprávu Towards Vibrant European Civic and Democratic Space, která shrnuje nedostatky, příležitosti a výzvy pro kroky EU v oblasti občanského prostoru. Zpráva staví na hodnocení od neziskových organizací z členských států EU. Souhrnou analýzu za Českou republiku jsme v Glopolisu připravili díky spolupráci sítí v NeoN s Asociací pro mezinárodní otázky a koalicí Za snadné dárcovství.

Evropa jako úkol: Neziskové organizace a ministerstva diskutovaly o politických prioritách českého předsednictví

1. 06. 2022

V úterý 31. 5. 2022 jsme se společně s dalšími zástupci a zástupkyněmi neziskových organizací a ministerstev sešli k debatě o určení politických priorit českého předsednictví v Radě EU na společném jednání Výboru pro Evropskou unii na pracovní úrovni a Výboru pro EU při Radě vlády pro NNO.

Koordinátor/ka pro politiku a spolupráci neziskovek a státu

27. 05. 2022

Hledáme všestranného a zapáleného člověka s “policy” zkušeností na koordinační práci pro NeoN - síť neziskových organizací, která se zasazuje o dobré podmínky pro neziskový sektor a kvalitní stát.

Konference Stronger Roots se ohlédla za prvním během programu

11. 05. 2022

Na 90 zástupců neziskových organizací ze střední Evropy se sešlo v druhém květnovém týdnu v Praze na závěrečné konferenci Stronger Roots. Společně se ohlédli za prvním během stejnojmenného inovativního programu, jehož cílem je zvýšit odolnost organizací občanské společnosti a jejich sítí a posílit jejich sociální kapitál.

 

 

SPOLEČNÉ PROHLÁŠENÍ NA PODPORU DEMOKRACIE NA UKRAJINĚ A POMOC ZASAŽENÝM OBČANŮM

25. 02. 2022

Glopolis se připojuje ke společnému prohlášení organizací, firem a občanů, v němž vyjadřujeme podporu demokracii a svobodě na Ukrajině a vyzýváme k pomoci poškozeným občanům.

Analýza koaliční smlouvy: Nová vláda podporuje demokracii, v lidských právech upřednostňuje občanská a politická před kulturními

15. 11. 2021

Podpora demokracie, orientace na západ, zodpovědný přístup k blížícímu se českému předsednictví, ale i snaha řešit migraci striktně mimo EU anebo třeba opomíjení ženských práv a menšin.  Nejen tato témata pokrývá nová koaliční smlouva na období 2021-2025 z pera ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a Starostů a nezávislých. Připravili jsme pro vás analýzu smlouvy koaličních stran z pohledu agendy advokačních neziskových organizací.

České předsednictví v ohrožení

14. 09. 2021

Už za pár měsíců převezme Česká republika předsednictví Rady EU. V této pozici bude vyjednávat kompromisy mezi státy, přicházet s odpověďmi na složité otázky a hrát klíčovou roli v řešení případných nečekaných krizí. Jde o velkou příležitost pro české občany, podniky, vědu i kulturu. Dle dosavadního průběhu příprav nicméně hrozí, že tuto příležitost promeškáme, protože čeští politici Evropské unii a přípravám předsednictví nevěnují příliš pozornost.

Výběrové řízení: Koordinátor/ka pro politiku neziskového sektoru

10. 09. 2021

Hledáme všestrannného a zapáleného člověka na analytickou a koordinační práci pro NeoN - neformální síť nevládních platforem pro podporu neziskového sektoru, demokracie a udržitelného rozvoje.

Výběrové řízení: Koordinátor/ka projektu Investice do udržitelnosti SMEs

10. 08. 2021

Hledáme šikovného, všestranného člověka pro vedení sítě na podporu transformace SMEs a financování udržitelnosti, pro něhož je udržitelnost srdcovou záležitostí.